Chcę wyłączyć wskazówki
NUTILIS CLEAR 175 G  NUTRICIA
  • NUTILIS CLEAR 175 G  NUTRICIA
  • Nowości
NUTILIS CLEAR 175 G NUTRICIA
Kod:
22621
Producent:
NUTRICIA
Cena brutto
75,60
(w tym 8%VAT)

Nutilis Clear jest preparatem zagęszczającym w formie proszku, przeznaczonym dla pacjentów z dysfagią, mogącą pojawić się zazwyczaj u chorych z nowotworami głowy i szyi. Nutilis Clear umożliwia otrzymanie właściwej konsystencji płynów i pokarmów, co znacznie ułatwia pacjentom ich bezpiecznie połykanie.

Nutilis zagęszcza płynne pokarmy oraz napoje wyjątkowo szybko, nie zmieniając przy tym ich zabarwienia, smaku oraz przejrzystości. Jest odporny na działanie amylazy – enzymu trawiącego skrobię zawartego w ślinie, dlatego posiłek zachowuje odpowiednią konsystencję w trakcie jedzenia i picia. Nie zawiera laktozy ani glutenu.

Produkt dostępny jest w 175 gramowych puszkach, z wieczkiem i miarką. Aby zagęścić 200 ml płynu lub zmiksowanego pokarmu, w zależności od stopnia dysfagii, należy dodać do niego – w przypadku Nutilis Clear od jednej do trzech miarek preparatu. Lekarz może ustalić dawkowanie według swoich zaleceń.

Produkty zagęszczone mogą być chłodzone, mrożone lub ponownie podgrzewane. Zaleca się, aby zagęszczony posiłek lub napój (jeśli nie jest on przeznaczony do mrożenia) spożyć w ciągu 2 godzin od zagęszczenia.

Nutilis Clear to produkt należący do kategorii dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt ten musi być stosowany pod nadzorem lekarza. Nutilis nie jest źródłem składników odżywczych ani dodatkowych kalorii.

0
Koszyk jest pusty